Novinka Tip
Kód: 90-250 | Značka: Olejářství

OLEJÁŘSTVÍ Ostropestřecový olej

180 Kč 72 Kč / 100 ml
Skladem

Ostropestřecový olej z BIO semínek a přirozeným obsahem sylimarinu.

 

Ostropestřecový olej je přírodní produkt, který se získává ze semen ostropestřce mariánského. Silymarin je extrakt ze semen ostropestřce mariánského a tvoří ho 4 flavonoidy, což jsou sekundární rostlinné látky.

Je známý svými mnoha zdravotními přínosy:

  • Podpora zdraví jater
  • Ochrana jater před poškozením
  • Zlepšení funkce jater
  • Snižování zánětu
  • Zlepšení trávení
  • Zvýšení hladiny energie
  • Podpora imunitního systému
  • Zlepšení vzhledu pokožky

    Ostropestřecový olej lze užívat ústy nebo zevně. Pokud jej budete užívat orálně, je důležité si vybrat kvalitní produkt a dodržovat doporučené dávkování. Může být také součástí různých kosmetických přípravků, jako jsou krémy, séra a šampony. Je vhodný k dochucení salátů, přípravě kaší.

Upozornění: Pokud máte zájem o užívání ostropestřecového oleje, je důležité se nejprve poradit se svým lékařem. Může mít některé nežádoucí účinky, jako jsou nevolnost, zvracení a průjem. Je také důležité si uvědomit, že ostropestřecový olej může interagovat s některými léky.

Olej je vyráběn mechanickým lisováním semínek metodou za studena. Teplota oleje vytékajícího z lisu se pohybuje do 35 ºC a tak si olej uchovává všechny své látky v nepoškozeném stavu. Takto vylisovaný olej následně sedimentuje pak se přefiltruje a ještě jednou sedimentuje.

Dle zákona 77/2003 sb. je olejem lisovaným za studena - olej získaný pouze mechanickými postupy vyluhování nebo lisování bez tepelného ohřevu, které nevedou ke změnám charakteru oleje a pro jeho vyčištění se používá pouze promývání vodou, usazování, filtrování a odstřeďování.

Složení: ostropestřecový olej

Původ semínek: ČR, mikroregion Ostrožsko, Horňácko

Skladování: Skladovat při teplotách do 20°C. 

Trvanlivost: min. 1 rok (250 ml - 02/25)

Objem: 250 ml

Výrobce: Ing. Rostislav Ryšavý, Olejářství

Vyrobeno v ČR. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Malé rodinné olejářství manželů Ryšavých s provozovnou v Lipově lisuje oleje za studena mechanickým způsobem tak, aby byly zachovány výživné a prospěšné látky. Všechna semínka pochází z Moravy a při výběru upřednostňují region Hodonínska ( slunečnice - Veselí nad Moravou, řepka - Hroznová Lhota, len - severní Morava, dýně - Znojemsko). Konzumní oleje jsou prvotřídní kvality a pro obsah výživových látek se hodí zejména do studené kuchyně (řepkový olej i do teplé kuchyně).
Z kosmetických produktů nabízí tekuté mýdlo na olejové bázi, které je přírodní, bez živočišných látek a velmi rychle odbouratelné v přírodě. Najdete tady i úžasný šípkový olej, který se používá k léčbě různých onemocnění díky svým antioxidačním a protizánětlivým účinkům, lisuje ze šípků pocházejících z České republiky. Sortiment rozšířili o meruňový a trnkový olej z peciček z regionu Horňácka, který velmi dobře adsorbuje a hydratuje pokožku.