Kód: 9788090576612 | Značka: GROVEROVI SUCHÝCH

GROVEROVI SUCHÝCH Aby porod nebolel

230 Kč
Skladem

Kniha o těhotenství a porodu jako příležitosti k práci na sobě.

Kategorie: MAMINKY

Jde především o osobní příběh, na jehož počátku si autorka jako budoucí matka klade otázku: Proč by měl porod bolet? Nevšední otázka, za kterou následuje nevšední příběh ženy, maminky, matky.
Publikace upozorňuje například na možnost psychosomatických vlivů při těhotenských, porodních a poporodních potížích či komplikacích, vliv předchozích generací na současné těhotenství, porod, kojení. Zmiňuje téma přirozené antikoncepce a nabízí etymologický výklad. V neposlední řadě připomíná, že těhotenství a porod není nemoc, ale přirozený fyziologický proces.
Kniha si neklade za cíl předkládat jakýsi univerzální porodní návod, konkurovat práci a postupům porodníků, porodních asistentek, dul či jiným spřízněným profesím. Nenajdete v ní ani potravinová doporučení , fyzická cvičení… Zkrátka to, co si můžete najít v knihách mnohých úžasných autorek a autorů. Jejím smyslem je předat osobní zkušenost. Nabídnout poněkud jiný úhel pohledu. Představit těhotenství a porod jako práci na sobě.

 

Lucie Suchá Groverová

Žena, maminka pěti dětí, manželka, partnerka, přítelkyně, dcera, designérka, básnířka, spisovatelka, nezávislá publicistka. Propagátorka vědomého těhotenství, porodu, rodičovství a lidství. Průkopnice prenatální komunikace prostřednictvím kresby v ČR i Evropě. 

"Porody mých tří posledních dětí jsem celé prozpívala a jsem hluboce přesvědčena o tom, že porod, tak jak nám byl od přírody dán, je bezbolestný proces." 

 

Radek Suchý Grover

Ctitel přírody, člověk s všestrannými zájmy (psychologie, filozofie, religionistika, sociologie, lingvistika, historie, etnografie), nakladatel. Člověk toužící po co nejpřirozenějším lidství, snažící se jít ke kořenům věcí. Hledač nemachistického zdravého mužství, otcovství a partnerství. Spolu se svou ženou učí děti formou domácího vzdělávání.

Z předmluvy Dr. Michela Odenta, světoznámého lékaře a porodníka, autora 13 knih: „Kniha by měla být přivítána jako zlatá příležitost podpořit poznatky moderní fyziologie, která musí čelit tisícům let kulturního podmiňování. Pomůže, abychom si uvědomili změnu paradigmatu týkající se porodního procesu a interpretace bolesti při porodu....“

  • Nakladatelství: Kořeny
  • ISBN: 9788090576612
  • Jazyk: Čeština
  • Vazba: brožovaná
  • Počet stran: 224

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: