Kód: FLH014 | Značka: FLORIHANA

FLORIHANA Hydrolát heřmánek římský BIO 100 ml

215 Kč 215 Kč / 100 ml
Skladem

Symbol zklidnění. Rmenec sličný známý jako heřmánek římský je drobná siličnatá bylina s bílými květy obklopující žluté srdce. Původním výskytem rostliny je jižní a západní Evropa a tradičně se používá již od starověku v lidovém léčitelství.

Kategorie: Květové vody

Hydrolát z heřmánku římského má bylinnou, lehce medovou vůni. V kosmetice se využívá jako pleťové tonikum pro zklidnění všech typů pleti, zejména pro dětskou, normální, citlivou, suchou a zralou pleť. Své uplatnění nachází v produktech určených pro čištění a tonizování pleti.

Kosmetika s hydrolátem z heřmánku římského pečuje o podrážděnou pokožku kolem očí a harmonizuje přecitlivělou pleť se sklony k zarudnutí. Lze jej použít ve spreji pro navození pocitu odpočinku a večerní pohody. 

Jako nervové tonikum zmírňuje podráždění. Výrazně zklidňuje a podporuje usínání.

Jak květovou vodu používat?

  • Jako obklad při prořezávání zoubků
  • Do koupele nebo jím navlhčete ubrousky pro podplenkovou péči
  • Jako součást tělového spreje na pokožku dlouhodobě vystavenou slunci či větru
  • Jako ingredienci pro čistící pleťovou vodu
  • Jako tělové tonikum, při mytí vlasů, jako obklad na zavřená oční víčka a jako sprej pro podporu trávení

Složení: 100% bio hydrolát z heřmánku římského (Anthemis nobilis)

Doporučené skladování: Hydroláty je vhodné udržovat v chladu a temnu při konstatní teplotě od 5 do 15 °C v tmavých lahvičkách. Jsou neobyčejně citlivé na teplo, které může výrazně zvýšit mikrobiologické znečištění. Je proto vhodné po zakoupení hydroláty uložit do chladničky.
Pokud si všimnete změny ve vzhledu (v hydrolátu se tvoří chuchvalce různých tvarů = známka znečištění bakteriemi) či pachu, hydrolát nepoužívejte.

Množství: 100 ml

Výrobce: Florihana, Francie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Čisté hydroláty značky Florihana jsou v BIO kvalitě, bez konzervantů, bez alkoholu a mají pro pleť prospěšné, mírně kyselé pH. Získávají se destilací ekologicky pěstovaných nebo divoce rostoucích rostlin. Díky speciálnímu destilačnímu procesu a vysokému extrakčnímu poměru obsahují hydroláty značky Florihana významný podíl aromatických molekul, zachovávají jedinečné vlastnosti a delikátní vůni.