Kód: B0015A B0015B Zvolte variantu | Značka: Nobilis Tilia

NOBILIS TILIA Éterický olej BIO CITRON

154 Kč 259 Kč od 154 Kč
Momentálně nedostupné Skladem Zvolte variantu
vyberte variantu
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Éterický olej v bio kvalitě pročišťuje, rozpouští usazeniny a osvěžuje. Vhodný pro děti. 

Tento 100 % přírodní esenciální olej má typickou čerstvou vůni citronu.

Jeden z nejlepších olejů na celkové pročištění organizmu, rozpouští usazeniny (celulitida, obezita, žlučníkové a močové kameny, cysty, arterioskleróza), stimuluje lymfatický systém, čistí žaludek a střeva (vředy, pálení žáhy), osvěžuje.

Vhodný v těhotenství a pro děti. 

Tip: Jakým způsobem používat esenciální (éterické) oleje pro děti?

Pří výběru metody aplikace olejíčků postupujte podle pravidla, od nejslabší metody po nejsilnější. Při lehkých potížích, k prevenci, relaxaci nebo k pročištění vzduchu je vhodné rozptylování esencí do vzduchu. Nejsilnější působení mají éterické oleje při nanesení na pokožku. Masáž a koupel provádějte VŽDY pouze s naředěným éterickým olejem v nosném (rostlinném) oleji.


1. ROZPTÝLENÍ ESENCÍ DO VZUCHU

  • 5 kapek éterického oleje nakapejte do 250ml teplé vody, promíchejte a nalijte do rozprašovače. Voňavou mlhu stříkejte dle potřeby v pokoji.
  • 5-8 kapek éterického oleje nakapejte do vody v zásobníku difuzéru.
  • 5 kapek éterického oleje nakapejte do zvlhčovače vzduchu, do misky s vodou nebo na mokrý kapesník či látkovou plenku a postavte na radiátor k odpařování.
  • 5-8 kapek neředěného éterického oleje nakapejte na neglazovanou keramickou destičku a nechte samovolně opařovat do ovzduší.
  • 8 kapek éterického oleje nakapejte do vhodné aromalampy (vysoké alespoň 10 cm, aby nedocházelo k přepalování aroma oleje nad plamenem)

    2. KOUPEL

3-10 kapek éterického oleje (čím méně vody, tím méně kapek) nakapejte do misky se lžící neutrálního rostlinného oleje (nebo hydrofilního oleje), promíchejte, směs nalijte do teplé vody v koupeli.

Pro zjemnění pokožky můžete k rostlinnému oleji přidat lžíci tučného jogurt nebo smetany a v této směsi pak naředit éterický olej.

 

3. MASÁŽ

Masírujte postižené místo, nebo část těla éterickým olejem naředěným v nosném (rostlinném) oleji. Neředěné éterické oleje nikdy na pokožku samostatně nepoužíváme.

Ředění pro masáže:

  • 0,5% - u dětí do 6 let odpovídá 7 kapkám éterického oleje v 50 ml nosného oleje
  • 1,5% - u dětí od 6 do 12 let odpovídá 22 kapkám éterického oleje v 50 ml nosného oleje
  • 2,5 až 3% - od 12 let odpovídá 37 kapkám v 50ml nosného oleje

 

Esenciální oleje jsou silné, koncentrované látky, dodržujte proto doporučené dávkování a nepoužívejte u malých dětí dlouhodobě.

Rostlinné jednodruhové oleje vhodné pro ředění s éterickými oleji si můžete vybrat zde.

 

Složení: Citrus Limon Peel Oil (éterický olej citronový), Limonene, Citral - přírodního původu.

Kontraindikace: Fototoxický olej - nevystavujte pokožku přímému slunci či soláriu 12 hodin po použití oleje.

Upozornění: Nepoužívejte neředěné na pokožku, chraňte oči a chraňte před dětmi.

Země původu: Brazílie

Množství: 5 ml, 10 ml

Výrobce: Nobilis Tilia, s.r.o.

 

 
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

Česká společnost Nobilis Tilia už přes 20 let vyrábí jen tu nejkvalitnější přírodní kosmetiku v harmonii s planetou - aby pěstování krásy a zdraví člověka nenarušovalo pěstování krásy a zdraví přírody. Využívají poctivé suroviny z ekologického zemědělství, naprostá většina produktů je certifikována jako přírodní kosmetika (certifikát CPK) nebo BIO přírodní kosmetika (CPK BIO).

CPK a CPK BIO jsou jedny z nejpřísnějších certifikátů na světě. Zaručují, že takto označené produkty obsahují pouze ty nejkvalitnější rostlinné suroviny z ekologického zeměděství nebo z volné přírody, ale neobsahují parafín, vazelínu, silikon, ropné deriváty či geneticky modifikované suroviny. Podíl přírodních surovin (po odečtení vody) je minimálně 85 % u CPK a 90 % u CPK BIO. Žádné produkty Nobilis Tilia v naší nabídce neobsahují živočišné suroviny ani nejsou testované na zvířatech - jsou tak vhodné pro vegany.

Nobilis Tilia upřednostňuje ekologicky odbouratelné suroviny, má vlastní kořenovou čistírnu odpadních vod, recykluje odpad a všeobecně přistupuje k vývoji a výrobě velmi zodpovědně. Také podporuje množství různých dobročinných projektů, například Nadační fond Zdeňky Žadaníkové (zlepšuje prostředí dětských oddělení v českých nemocnicích), Srdcerváče (přispívající k vytvoření nových pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením), Centrum Bazalka (denní a týdenní stacionář, pomáhající rodinám s péčí o zdravotně postižené děti) a mnoho, mnoho dalších.