Ochrana před slunečním zářením je velice důležitá, a to zvláště u dětí. K nezbytné letní výbavě tedy určitě patří kvalitní opalovací krém, šetrný k pokožce vašeho dítka a přitom dostatečně účinný proti spálení pokožky. 

Jak si vybrat ten správny SPF faktor? SPF udává míru ochrany před slunečním zářením, tzn. dobu kdy mohu být bezpečně na sluníčku bez podráždění či spálení pokožky. Nejběžnější bezpečná doba na slunci pro běžnou pleť je cca 15 minut. Faktor 30 tuto dobu prodlužuje na 30ti násobek, což znamená 450 minut neboli 7,5 hodiny. Mějte však na paměti, že u moře nebo na horách je intenzita vyšší. Hodnota SPF nesouvisí s dobou strávenou na slunci, spíše udává podíl blokovaných slunečních paprsků.

Jaké je procento ochrany před UVB zářením? SPF 15 - 93 %   SPF 30 - 96,7 - 97,4 %   SPF 50 - 98 %   SPF 50+ - 98,3 %. I v našich podmínkách doporučujeme používat ochrané krémy s minimální hodnotou SPF 30 a více. Osoby s velmi citlivou pokožkou by měly volit přípravky s maximální možnou ochranou a bez parfemace. 

Jaký je rozdíl mezi UVA a UVB zářením? UVB záření je odpovědné za spálení kůže, kdežto UVA proniká hlouběji a podílí se na stárnutí pokožky. Obě záření tak mají při delší expozici na pokožku negativní vliv a v nejhorším případě mohou způsobit i rakovinu kůže. SPF faktor vyjadřuje ochranu proti UVB záření. Pokud je na obalu uvedeno UVA v kroužku (bez čísla), tak tento přípravek splňuje normu, že UVA musí mít faktor alespoň ve výši 1/3 faktoru pro UVB. Proto vybírejte vždy takové krémy, které buď jasně komunikují i UVA ochranný faktor anebo mají alespoň UVA v kroužku. 


 

Wooden spoon opalovaci mleko spf30
399 Kč

100 % přírodní opalovací mléko i pro...

Wooden spoon opalovaci mleko spf50
455 Kč

100 % přírodní opalovací mléko i pro...

ALPHANOVA SUN LAIT SOLAIRE BEBE SPF 50
378 Kč

Přírodní opalovací voděodolné mléko pro...

ALPHANOVA SUN KIDS SPRAY SOLAIRE SPF 30
428 Kč

Přírodní opalovací krém pro děti ve spreji s...

ALPHANOVA SUN KIDS SPRAY SOLAIRE SPF 50
548 Kč

Přírodní opalovací krém pro děti ve spreji s...

Eco cosmetics detsky opalovaci krem spf50+
485 Kč

100 % přírodní opalovací krém pro miminka a...

Eco cosmetics detsky opalovaci krem neutral spf50+
554 Kč

100 % přírodní opalovací krém pro miminka a...

7 položek celkem